Ilustrační foto: Pixabay.com

Ilustrační foto: Pixabay.com

Domácí

POKRYTECTVÍ: Ukrajinský poslanec chtěl v Praze platit falešnými eury. Byl propuštěn

Policie zadržela v pondělí na pražském letišti ukrajinského poslance Andrije Lozového, když se pokoušel platit falešnými eury. Informaci potvrdila pražská policie. Když prodavačka v obchodě na letišti zjistila, že bankovky nejsou pravé, nechal muž zboží i peníze ležet u pokladny a odešel. Policie ho pak našla v letadle do Kyjeva. Uvádí to ve svém článku server Novinky.cz (viz ZDE).

Bránil se diplomatickou imunitou

Policie poslance z letounu vyvedla do své služebny, kde se prokázal diplomatickým pasem a dalším průkazem. „Policisté prověřili, že muž na území ČR žádnou diplomatickou činnost nevykonává. Poslaneckou imunitu požívá pouze na území Ukrajiny,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Údajně neměl tušení

Zadržený podle svých slov údajně neměl tušení, že má v peněžence falešné peníze. Bankovky prý pořídil jeho asistent na Ukrajině před odletem do Česka. „Státní zástupce rozhodl o jeho propuštění,“ dodala Rendlová.

Pachatel neznámý

Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z trestného činu padělání a pozměnění peněz, přičemž prověřování je vedeno proti neznámému pachateli. Důvodem je podle mluvčího policie Tomáše Hulana fakt, že muž údajně dostatečně vysvětlil, kde k bankovkám přišel, a nic nenasvědčuje tomu, že by mohl být pachatelem.

Rudolf Hruboň