JUDr. Jiří Vyvadil; Foto: Profil Jiřího Vyvadila na sociální síti

JUDr. Jiří Vyvadil; Foto: Profil Jiřího Vyvadila na sociální síti

Domácí

PODPORA: Jiří Vyvadil zaslal dopis ruskému diplomatovi, který čelí nenávistné kampani

Advokát Jiří Vyvadil zaslal dopis ruskému diplomatovi Andreji Končakovovi, který u nás čelí v souvislosti s tzv. ricinovou kauzou nenávistné kampani ze strany českých médií, Bezpečnostní a informační služby a některých politiků.

Andrej Končakov pracuje v ČR jako pověřený ředitel Ruského střediska vědy a kultury v Praze; Foto: Profil Andreje Končakova na sociální síti

 

Text dopisu uvádíme v plném znění:

Vážený pane řediteli,

dříve, než se Vám blíže představím, dovolte mi, abych Vám popřál pevné nervy, protože útoky, kterých se vůči Vám dopouští má země v podobě nenávistných novinářů a stejně nenávistného ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka, který vyvíjí intenzivní snahu po co nejhorším zostření vztahů s Ruskem, jsou nemalé.

Prosím vydržte. Jsem přesvědčen, že ČSSD, z nichž minimálně jeden z ministrů dle vyjádření fašisty Koláře a to buď ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček či ministr vnitra Jan Hamáček mu nabídl policejní ochranu, jemu i ostatním fašistickým kolegům, již i z tohoto důvodu bude nevolitelná i pro mnohé své stávající voliče. Jste mladý, to se dá vydržet.

Jsem zakladatelem nejvýznamnější skupiny Přátelé Ruska v České republice, která byla založena na protest proti ukrajinskému puči zvanému Euromajdan. Tato skupina čítá dnes cca 14 000 členů a já osobně jsem protiruskou kavárnou řazen mezi Putinovi agenty či ruské šváby. To mě velmi těší.

Jsem ovšem zakladatelem ještě větší skupiny Babiš premiérem, Zeman prezidentem, která má již přes 20 000 členů, kteří mají zájem na konstruktivním a smysluplném rozvoji naši vlasti, který by byl vyloučen, kdyby vládu převzala dnešní militantní a mimo jiné též protiruská a prosudetskoněmecká opozice.

V našich skupinách nám jde o udržování normálních a přátelských vztahů s Ruskem, ale i například s Čínou, stejně jako s realistickými státy západní Evropy, například Macronovou Francií, či proruskou Itálií ale i často realistickým (ne vždy) Německem, které je navíc stále naším největším obchodním partnerem.

Já osobně pak nehodlám jen tak pasivně přihlížet tomu, jak se zlo šíří v českém politickém prostředí. A proto využívám faktu, že jsem advokát a podal jsem již trestní oznámení jak na Pavla Novotného ve vztahu k pomníku Vlasovcům tak i na Ondřeje Kundru, Tomáše Petříčka a Týdeník Respekt, kdy jsem přesvědčen, že se ve Vašem případě dopustili zločinu šíření poplašné zprávyV Příloze Vám tato oznámení zasílám, stejně jako můj článek k 75. Výročí dne Osvobození a připojuji jen některé své články i ze Sputniku.

Vážený pane řediteli,

Vaše velvyslanectví požádalo o Vaši ochranu. Dlužno dodat, že nevěřím, že se Vám ji dostane. Česko v politicky citlivých věcech není právním státem a je prakticky vyloučeno, aby ministr vnitra, který je stranickým nadřízeným ministra zahraničních věcí, policie, či tajné služby politicky připustili, že se Vám děje příkoří. Já sám jsem rozhodnut pokračovat ve svých trestních oznámeních. Podávám také trestní oznámení proti Kolářovi a spol. a dalším.

V případě Vašeho zájmu nabízím i Vám právní pomoc.

A nabízím také právní pomoc Ruskému vyšetřovacímu výboru, který hodlá stíhat ony známé české fašisty. Troufám si tvrdit, že s výjimkou Prahy, která je většinově protiruská a fašistická, zbytek republiky cítí k jednání těchto pachatelů v převažujícím měřítku hluboký odpor. A protože je zde přesvědčení i obava, že naši státní zástupci a naše policie se nijak nepostaví čelem řádění těchto pachatelů, jistě uvítají, budou –li stíháni alespoň v Rusku.

S přátelským pozdravem

JUDr. Jiří Vyvadil
advokát
zakladatel skupiny Přátelé Ruska v České republice
zakladatel skupiny Babiš premiérem, Zeman prezidentem