Foto: Profil ruského velvyslanectví na sociální síti

Foto: Profil ruského velvyslanectví na sociální síti

Domácí

POCTA: V Praze byla uctěna památka padlých ruských vojáků

V sobotu se na Olšanském hřbitově konala ceremonie kladení věnců a květin k pomníkům rudoarmějců, kteří padli v bojích za osvobození Československa, a ruských vojáků, jež zahynuli na území Česka za První světové války a během napoleonských válek v roce 1813.

Byli vyznamenáni vojenští veteráni

Pietní akce se zúčastnili velvyslanec Ruska v České republice Alexandr Zmejevskij, vojenský a letecký přidělenec Andrej Sivov a dále velvyslanci Arménie, Běloruska, Kazachstánu, Ázerbájdžánu, zástupci Ministerstva obrany a Generálního štábu Ozbrojených sil České republiky a další pracovníci ruského velvyslanectví v Praze.

Vyznamenaní vojenští veteráni; Foto: Profil ruského velvyslanectví na sociální síti

Ve stejný den na recepci konané na velvyslanectví u příležitosti Dne obránce vlasti ruský velvyslanec z pověření prezidenta Ruska Vladimira Putina předal veteránům – občanům Ruska a Česka, kteří vlastní krví psali osudové stránky našich společných dějin, jubilejní medaile k 75. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce 1941-1945. Byli mezi nimi přímí účastníci bojů, členové partyzánských jednotek a vězni koncentračních táborů.

Rudolf Hruboň