Svatopluk Bartík; Foto: Profil Svatopluka Bartíka na sociální síti

Svatopluk Bartík; Foto: Profil Svatopluka Bartíka na sociální síti

Domácí

PIRÁTŮM bude radit muž, který šířil fake news o prezidentovi

Pirátům v kampani do krajských voleb na jihu Moravy bude radit Svatopluk Bartík. Ten přitom v listopadu 2017, těsně před prezidentskými volbami, šířil na svém facebookovém profilu dezinformaci neboli fake news, že prezident Zeman má rakovinu. Uvedla to některá média (např. ZDE).

Pirátům Bártíkova aféra nevadí

„Svatopluk Bartík se přihlásil do otevřeného výběrového řízení, které dělali jihomoravští Piráti. Byli tři kandidáti a on předložil nejlepší vizi kampaně, byl komisí nejlépe hodnocen, a má tak na starosti kampaň v Jihomoravském kraji,“ snažila se přesvědčit novináře mluvčí strany Karolína Sadílková. Smlouvu s Bartíkem podepsal místopředseda strany a poslanec právě za Jihomoravský kraj Radek Holomčík, který uvedl, že soudní spor s Milošem Zemanem se mu údajně nelíbí, ale je to podle něj prý Bartíkova čistě osobní záležitost.

Prezident chce omluvu a 5 milionů

Za dezinformaci, že prezident má rakovinu, odmítá se léčit a zbývá mu maximálně sedm měsíců života, podal na Bartíka Miloš Zeman žalobu, kterou nyní řeší brněnský soud. Soudní znalec v uzavřeném jednání podle Zemanova advokáta jednoznačně potvrdil, že prezident rakovinu nikdy neměl. Zeman po Bartíkovi žádá omluvu a pět milionů korun.

Rudolf Hruboň