Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti); Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti); Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Domácí

PIRÁTSKÉ VEDENÍ PRAHY rezignovalo na systémovou podporu podnikání

Vedení Prahy rezignovalo na systémovou podporu podnikání v Praze a zamítlo vytvoření výboru pro podnikání.⚠️ Zastupitelský klub ANO vyzývá k restrukturalizaci pražské ekonomiky, ale přidal se jen klub ODS. Uvádí se to v příspěvku hnutí ANO na sociální síti.

Restrukturalizace pražské ekonomiky

Zastupitelský klub ANO vyzývá k restrukturalizaci pražské ekonomiky, ale přidal se jen klub ODS. Na dnešním zastupitelstvu navrhl zastupitel Ivan Pilný (exministr financí, dřívější generální ředitel společnosti Microsoft) vytvoření výboru pro podnikání. Pražské zastupitelstvo návrh zamítlo ☹️ hlasy Pirátů, Praha sobě, TOP 09 a STAN. Přitom nepřišel žádný jiný návrh na systémové řešení. Úkolem tohoto výboru by bylo zastřešení pomoci a příprava konkrétního plánu na nakopnutí paralyzované ekonomiky vinou COVID-19. Zastupitelský klub ANO dále navrhoval, aby město vypracovalo analýzu všech českých i evropských dotačních programů využitelných pro restrukturalizaci pražské ekonomiky. Třetím úkolem zadaným Radě měla být příprava rekvalifikačních kurzů pro pracovníky ze sektoru služeb, kteří ztrácejí svá pracovní místa.

Vedení Prahy rezignuje na systémovou podporu podnikání v Praze a zamítlo vytvoření výboru pro…

Zveřejnil(a) ANO, tohle je Praha dne Čtvrtek 15. října 2020

Situaci je potřeba řešit okamžitě

Současná situace vyžaduje rychlé a účinné řešení, ale přitom nemá nikoho, kdo by tuto oblast komplexně koordinoval a zastřešoval. Je to smutné, protože jinak máme výbory na mnoho dalších oblastí – kultura, sport, sociální záležitosti, bydlení, infrastrukturu, evropské záležitosti, majetek výchovu… “Pan zastupitel Pilný v závěrečné řeči vyzval zastupitele, kteří vytvoření výboru na podporu podnikání nechtějí podpořit, ať vyjdou ven a rozhlédnou se po Praze. A ať si uvědomí, že bude v Praze hůř. Výzva nebyla nic platná. Paradoxně koalice navrhuje vytvoření samostatného výboru pro sport. Podpora podnikání a práce pro desítky tisíc lidí v Praze tedy není její prioritou evidentně?,” říká Lubomír Brož, zastupitel a místostarosta na Praze 5.

Zpracoval Rudolf Hruboň