Petr Daubner a Ivan Bartoš; Foto: Profil Pirátů na sociální síti

Petr Daubner a Ivan Bartoš; Foto: Profil Pirátů na sociální síti

Domácí

PIRÁTI V ROZKLADU: Ze strany odchází pražský zastupitel

Zastupitel městské části Praha 9 Petr Daubner oznámil svůj odchod z Pirátské strany kvůli nesouhlasu s vývojem ve straně v poslední době.

Kritika poměrů ve straně

Ve svém příspěvku na sociální síti pražský politik zkritizoval jednání předních členů strany a vyslovil své zklamání z absence náležité komunikace mezi vedením a členskou základnou. Podle slov Daubnera, v poslední době se Pirátská stran zásadně změnila, a to k horšímu. Daubner dokonce neváhal označit část Pirátů za extrémní levičáky, zazněla rovněž obvinění z manipulace, pokrytectví a lži na adresu předních členů strany. Uvnitř strany začali být mnohem více slyšet ukřičení extrémní levičáci (kteří se bůhví proč označují jako progresivisté). Principy, které pro Piráty vždy platily (například nekumulace funkcí), najednou už neplatí, i když je máme v našich vnitřních pravidlech, respektive platí jen pro někoho. Čím dále více se rozmáhá manipulace a někteří vysoce postavení Piráti vysloveně lžou,” uvádí na rovinu Daubner.

K dnešnímu dni jsem vystoupil z Pirátské strany. Pirátem jsem byl čtyři roky. Co mě k tomuto rozhodnutí vedlo?Mám…

Zveřejnil(a) Petr Daubner dne Pondělí 29. listopadu 2021

Zodpovědnost za volební debakl

Daubner trvá na tom, že odpovědnost za zhoubný výsledek spolupráce se Starosty a volební debakl musí nést vedení strany. Podle něj se šéfové Pirátské strany odpovědnosti vyhýbají a čím dál víc přispívají k prohlubování izolace mezi vedením a řadovými členy strany. Hlavním cílem pro ty nejvlivnější členy je ujmout se vládních funkcí, uvádí Daubner. „Najednou ale nikdo za nic nenese odpovědnost. Ani za zpackanou koalici s hnutím STAN, za příšernou volební kampaň. Ani slovo o volebním neúspěchu. Důležitá jsou jenom korýtka pro některé vyvolené, principy už nás najednou nezajímají,” uzavírá své prohlášení pražský politik.

Zpracoval Rudolf Hruboň