Hotel Palcát v Táboře; Foto: Google Street View

Hotel Palcát v Táboře; Foto: Google Street View

Domácí

AROGANCE: Piráti demolovali hotel v Táboře, škodu zaplatit nechtějí

Při celostátním fóru Pirátů, které se konalo v lednu v táborském hotelu Palcát, došlo k demolování vybavení hotelu. Pirátská strana se však od toho distancuje a odmítá zaplatit škodu 250 tisíc korun. Píše se to v článku na serveru Jižní Čechy Teď (viz ZDE).

Dosud chtěli Piráti skandál utajit

Dosud o trapné záležitosti jednaly obě strany v tichosti, teď se ale provalila. Kolem druhé hodiny v noci ze soboty 19. na neděli 20. ledna došlo k vystříkání pěnových hasících přístrojů na dvou hotelových chodbách a ve výtahu. Na místo přijela Policie ČR, která však nic o události nesepsala a ani ji dál neřeší. “Přizvali nás k tomu, ale pak bylo policistům řečeno, že věc bude vyřešena dohodou po občanskoprávní linii a škoda se uhradí,” říká krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Pirátské celostátní fórum nebo mejdan?

Piráti měli v sobotu 19. ledna v sále hotelu celostátní fórum, jehož hostem bylo vedení strany včetně předsedy Ivana Bartoše, v neděli pokračoval program odbornými workshopy. K noční události došlo mezi tím. Po organizační stránce akci zajišťoval táborský místostarosta Václav Klecanda, který tvrdí: “Udělal to náš bývalý člen, který už je delší dobu ze strany vyloučený. Takový brněnský troll. Nevím, jestli tu škodu zaplatí sám nebo se nad rámec k tomu nějak postaví i vedení strany.” Podle Václava Klecandy přijel mladík se skupinou brněnských členů.

Piráti zaplatit nechtějí

Jak ale naznačuje mluvčí Pirátů Karolína Sadílková, strana se k placení nechystá. “Stalo se to mimo pronajaté prostory, v pronájmu jsme měli sál. My se od toho distancujeme, tento člen byl už před značnou dobou vyloučen právě kvůli chování. Účastníci fóra si platili ubytování sami jako soukromé osoby,” tvrdí Sadílková. Na otázku, kde se vzal v hotelu vyloučený člen, sdělila, že fórum bylo zcela otevřené, přijít prý na něj mohl kdokoliv a pirátská strana nemá přehled, kdo všechno se v hotelu ubytoval. Přestože údajně vandal přišel hrdě předvést vystříkaný hasičák do recepce a tvrdil, že všechno bez problémů zaplatí, na stole je otázka, jak to nakonec s úhradou škody dopadne. Pěna zničila mimo jiné koberce a klimatizaci.

Rudolf Hruboň