Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Domácí

PIRÁTI chtějí dobrovolné posílání dětí do školy. Ministr školství nesouhlasí

“Piráti vyzývají vládu, aby umožnila rodinám svobodně se rozhodnout, zda budou děti chodit během pandemie do školy fyzicky, či pokračovat v online výuce. Větší svobodu v organizaci výuky požadujeme i pro školy,” napsal na sociálních sítích předseda Pirátů Ivan Bartoš. Uvádí se to v článku na serveru TN.cz (viz ZDE).

“Alternativní způsob vzdělávání”

“V případě, kdy žák nebo člen domácnosti spadají do rizikové skupiny, by mělo být žákům umožněno vzdělávat se alternativním způsobem,” píše Bartoš v otevřeném dopise. “Pokud by se podařilo využít prostory s připojením k internetu (knihovny, nízkoprahové kluby, střediska volného času), pomohlo by to především těm žákům, kteří doma nemají dostatečné technické vybavení, se zapojením do výuky na dálku,” navrhuje.

Ministr školství Plaga nesouhlasí

V rozhovoru pro Radiožurnál ministr školství Robert Plaga (za ANO) prohlásil, že si neumí představit, že dítě nechodí do školy a zůstane další půlrok doma. Škola není jediné rizikové místo z pohledu rizikových skupin tak, jak to rodiče prezentují. Nejde říct: Nebudeš chodit do školy, a tím pádem je vše v pořádku. Vir je všudypřítomný a nelze to řešit jen tak, že dítě nebude chodit do školy,” uvedl.

Zmatek ve školách cílem Pirátů?

Pirátský návrh je jen dalším pokusem Pirátů o opozici vůči vládě za každou cenu. Je jasné, že organizace docházky a výuky kombinovaným způsobem, tzn. jak prezenční, tak současně distanční výuky, by neúměrně zatížilo školy. Musely by totiž zajistit vyučující pro obě formy výuky. To si ve své protivládní zaslepenosti Piráti neuvědomují. Jejich cílem je destabilizace a v rámci nastalého chaosu brzké převzetí moci v zemi.

Zpracoval Rudolf Hruboň