Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD); Repro: Česká televize

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD); Repro: Česká televize

Domácí

PETŘÍČEK se zúčastnil akce pod záštitou anarchistů

Ministr zahraničí České republiky Tomáš Petříček navštívil benefiční akci požádanou Mezinárodní anarchistickou federací, a dokonce ji podpořil zakoupením veganského hamburgeru. Informovala o tom místopředsedkyně strany Zelených. Uvedla to ve svém videu na sociální síti novinářka Jana Bobošíková (viz ZDE).

Petříček podporuje ekologické aktivisty

Následně novinářka věnovala pozornost společnosti, kterou ministr Petříček svojí koupí hamburgeru podpořil. „(…) Podívejme se, jakou organizaci ministr zahraničí podpořil zakoupením hamburgeru. Výtěžek z nákupu burgerů byl totiž věnován na otevřené občanské hnutí Limity jsme my. To bojuje proti těžbě a spalování uhlí. Hnutí nabádá k takzvaným přímým akcím, tedy k nenásilným blokádám, pasivnímu odporu a občanské neposlušnosti,“ uvedla.

„Oblíbenci ministra Petříčka vypracovali také přesný návod, jak občanskou neposlušnost organizovat. Takže, u přátel ministra zahraničí si můžete vybrat. Můžete zorganizovat například okupaci firmy, kterou nemáte rádi. Můžete také udělat kreativní demonstraci (…). Můžete také zorganizovat cykloguerrilu (…). A když je nejhůř, lze přistoupit k blokádě! Ale pozor, přátele ministra říkají, že blokovat nemusejí vždy jen lidská těla. Stejně efektivní je vysypat hromadu uhlí před sídlo těžební společnosti,“ dodala na adresu organizace Bobošíková.

VEGANSKÝ HAMBURGER & ČSSDA je tu další ABY BYLO JASNO!Dnešní první část z nového dílu věnujeme:- bdělým čtenářům (nejen) sociálních sítí;- přátelům ministra zahraničí ČR a místopředsedy ČSSD Tomáš Petříček – ministr zahraničí České republiky zejména pak anarchistům a aktivistům mezi nimi;- návodu, jak správně stávkovat a jak správně blokovat, který financoval mimo jiné i Česko-německý fond budoucnosti;- možné volební spolupráci ČSSD a Zelení – Strana zelených.

Zveřejnil(a) Jana Bobošíková dne Úterý 12. ledna 2021

Pokud je video bez zvuku, zapněte jej kliknutím na symbol reproduktoru vpravo dole v rámci obrazu

Akce pod záštitou Anarchistů

Novinářka následně promluvila o tom, odkud je tato společnost financována. „Hnutí Limity jsme my nepracuje zadarmo. Je financováno zejména mezinárodními organizacemi a Česko-německým fondem budoucnosti,“ prohlásila. Bobošíková dále uvedla, že akce, jež se účastnil ministr, proběhla pod záštitou Anarchistické federace. „Ta odmítá parlamentní demokracii a je proti státu a kapitalismu. Jak je vidět, ministr zahraničí Tomáš Petříček si umí své přátele vybrat,“ uzavřela své vyjádření na adresu Petříčka novinářka Jana Bobošíková.

Zpracoval Rudolf Hruboň