Foto: Americká ambasáda v Praze

Foto: Americká ambasáda v Praze

Domácí

PEKAROVÁ ADAMOVÁ si byla pro instrukce na americké ambasádě

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová navštívila americkou ambasádu v Praze aby převzala nejnovější instrukce jak ovlivňovat českou vnitrostátní politiku v zájmu Spojených států amerických.

Podlézavá servilita

Zastánkyně prozápadní orientace České republiky a těsné spolupráce v rámci Evropské unie a Severoatlantické aliance Markéta Pekarová Adamová nyní prosazuje své politické postoje ve funkci šéfky dolní komory českého parlamentu. Na svém Twitteru se předsedkyně TOP 09 vyjádřila ke své schůzce s chargé d’affaires amerického velvyslanectví v Česku Jennifer Bachus, která se uskutečnila 17. prosince. Ve zmíněném tweetu Adamová servilně zdůraznila “zásadní význam spojenectví mezi Českem a Spojenými státy a vyslovila přesvědčení, že vzájemná spolupráce mezi oběma zeměmi se bude i nadále prohlubovat.”

Nesouhlasné reakce na Twitteru

Mnozí uživatelé Twitteru ale podlézavou demonstraci těsné spolupráce s Washingtonem ze strany Adamové moc nevítali, a dokonce i zpochybnili spolehlivost amerických partnerů.

„USA se na ČR při první příležitosti vykašlou,“ myslí si například Jan Čulík.

Obdobný názor sdělil i další uživatel, který současné vztahy mezi ČR a USA přirovnal ke spolupráci mezi Sovětským svazem a Československem. „To jsou tak plané kecy! Jako se sovětským svazem na věčné časy! Hlavně, že jste se holky vzájemně ujistily,“ píše dotyčný.

Objevily se ale i ostřejší názory, v nichž uživatelé dávali najevo svou nespokojenost se zahraniční politikou Washingtonu. „Už by ta ostuda s lezením do zadku USA mohla stačit, protože kam vkročili, všude vše zničili ve jménu rádoby demokracie,“ nebral si servítky Milan Vojtisek.

Zpracoval Rudolf Hruboň