Kapitánka pašerácké lodi Sea Watch 3 Carola Racketová; Foto: Paul Lovis Wagner (Sea-Watch.org) / Wikimedia Commons

Kapitánka pašerácké lodi Sea Watch 3 Carola Racketová; Foto: Paul Lovis Wagner (Sea-Watch.org) / Wikimedia Commons

Společnost

PAŠERAČKA uprchlíků Carola Racketová chce zachránit lidstvo otevřenými hranicemi

Pašeračka nelegálních migrantů do Evropy Carola Racketová vydala knihu “Akce namísto naděje – výzva poslední generaci”, ve které navrhuje zrušení hranic a předpovídá konec kapitalismu. Uvádí se to v článku na slovinském zpravodajském serveru Nova24 (viz ZDE).

Změna na ekologickou aktivistku

Carola Racketová, která neblaze proslula jako kapitánka lodi neziskové organizace Sea Watch pašující nelegální migranty z Afriky do Evropy, se po tom, co byla její loď zabavena italskými úřady a ona sama čelí stíhání, dala na dráhu ekologické a klimatické aktivistky. Ve své knize popisuje nejen její “přínos” k přepravě nelegálních migrantů, ale také své nové aktivity, kdy naskočila na módní vlnu environmentálního a sociálního aktivismu a začíná kázat o záchraně světa. Ze “zachránce migrantů” se Racketová chce změnit po boku Grety Thunberg na ikonu environmentální spravedlnosti a dokonce i zachránkyni lidstva. Jednoduše řečeno, její recept na řešení problémů lidstva obsahuje univerzální otevření hranic migraci a zrušení kapitalistického systému.

Katastrofické předpovědi o konci lidstva

Racketová po konci její pašerácké kariéry poskytla nejprve několik rozhovorů velkým evropským levicovým liberálním médiím, kde byla samozřejmě oslavována v superlativech, poté obdržela několik ocenění od zemí s politicky korektním přistěhovaleckým přístupem, jako je Francie a Belgie, a nakonec odešla dočasně do samoty na francouzském pobřeží Atlantiku, kde začala psát svou knihu o jejím receptu na záchranu světa. V září se pak aktivně pustila do své nové kariéry, tentokrát jako radikální environmentální aktivista, zachránkyně lidstva. Její kniha je okořeněna obvyklými katastrofickými předpověďmi, že stovky milionů lidí budou v nadcházejících desetiletích zasaženy hladomorem, nucenou migrací, nemocemi a samozřejmě smrtí. Podle její knihy způsobí globální ekologická katastrofa zánik lidstva do konce století, i když připouští možnost kdy zemře šest miliard lidí, zatímco asi jedna miliarda se usadí na obou pólech, kde roztaje led.

Aktivisté prý žijí v harmonii s přírodou

Podle Racketové je viník za zničení světa a lidstva samozřejmě jasný – běloši a zejména podnikatelé, kteří všichni mají být postaveni před soud kvůli “ekocidě”, která je podle jejího názoru ještě horší než genocida. Racketová dále tvrdí, že pouze aktivisté žijí v harmonii s přírodou a udržují ekosystémy ve prospěch celého lidstva. Původní domorodci v zemích třetího světa jsou pak prý nejvíce zasaženi “strašlivými úpadky bílých ekosystémů”, jsou uvězněni v nějakém druhu “ekologické deprese” a očividně potřebují osvícené “statečné kapitány,” aby je zachránili.

Poslední generace pro záchranu světa?

Podle Caroly je dnešní mladá generace poslední, která nás může zachránit před vyhynutím, a vyzývá ji k tomu. Musí se prý „naučit“ a v případě potřeby „odporem“ také nutit ostatní, aby je následovali při záchraně lidstva. Se zhroucením celého systému, jak jej známe, je podle Caroly vzpoura nezbytná a zcela oprávněná. Po povstání by demokratické instituce západního světa (které udržují stávající režim proti lidu) byly nahrazeny krizovým vedením (bezpochyby s ní a jí podobnými lidmi u kormidla). Toto krizové vedení zavede přerozdělování, ekologické právo, ekologickou legislativu, ekologické dotace, přísnou kontrolu nad zdroji a jejich distribucí.

Rudolf Hruboň