Ilustrační foto: Facebook

Ilustrační foto: Facebook

Domácí

OSLAVY: Noční vlci znovu míří do Česka

Motorkářská skupina Noční vlci oslavující vítězství Sovětského svazu ve 2. světové válce znovu projede Českem. V neděli se stejně jako v předchozích letech zastaví ve Starovičkách na Břeclavsku a na hřbitovech v Hustopečích a Brně. Odtud v pondělí zamíří do Prahy.

“Cesta vítězství – Berlín”

Členové ruského motorkářského klubu “Noční vlci” se v uplynulém týdnu opět vydali na vzpomínkovou “Cestu vítězství – Berlín” k uctění památky sovětských vojáků, kteří osvobodili v roce 1945 podstatnou část Evropy od německých fašistů. Motorkáři během své cesty navštíví vzpomínková místa v Bělorusku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, České republice a v Německu.

Tuto neděli zamíří Noční vlci do Česka z Bratislavy, na jižní Moravu by měli přijet po poledni. Očekává se jich zhruba stovka. V 16 hodin plánují navštívit místo posledního odpočinku Rudoarmějců u Hustopečí, kde se hodlají setkat se zastupitelstvem obce, místními obyvateli a motocyklisty. V 18 hodin by měli zahájit pietní a vzpomínkový akt na Ústředním hřbitově v Brně. V pondělí se přemístí do Prahy, odkud budou pokračovat do Chomutova a v úterý do Německa.

Rudolf Hruboň