Ilustrační foto: Facebookový profil T-Mobile

Ilustrační foto: Facebookový profil T-Mobile

Ekonomika

OPERÁTOŘI: T-Mobile si loni připsal zisk 11,4 miliardy a hospodařil s vyšší marží než Apple

T-Mobile má za sebou finančně velmi úspěšný rok 2018. Podle hospodářských výsledků, které v uplynulých dnech zveřejnila mateřská společnost Deutsche Telekom (DT), česká dcera odvádí do německé skupiny tradičně vysoké zisky a hospodaří s nevídanou marží. Uvádí se to v článku na serveru Mobilmania.cz (viz ZDE).

Marže vyšší než Apple

Za rok 2018 to bylo konkrétně 42,4 %, což je nejvyšší marže z celé skupiny DT. Pro srovnání americký Apple, který bývá často dáván za vzor úspěšného podnikání, uvádí v posledních hospodářských výsledcích marži „pouze“ 38 %. Český T-Mobile za rok 2018 utržil 27,2 miliardy korun a vytvořil provozní zisk 11,4 miliardy korun.

Česká mobilní jednička

T-Mobile na konci roku evidoval 6,188 milionu zákazníků mobilních služeb, což je meziroční nárůst zhruba o 11 tisíc zákazníků. Operátor tak s přehledem zůstává českou mobilní jedničkou. Zatímco počet provolaných minut nebo SMS stagnuje, celkové množství dat přenesených v síti operátora dále výrazně vzrostlo. Tuzemský T-Mobile zaměstnával k 31. prosinci 2018 téměř 3 500 lidí.

Rudolf Hruboň