Marek Benda, Petr Fiala a Zbyněk Stanjura (ODS); Foto: Profil P. Fialy na sociální síti

Marek Benda, Petr Fiala a Zbyněk Stanjura (ODS); Foto: Profil P. Fialy na sociální síti

Domácí

ODS NA VLNĚ POPULISMU chce zrušit omezení pohybu mezi okresy

Podle šéfa ODS Petra Fialy by měla vláda vyhodnotit účinnost opatření, které omezuje cestování mezi okresy. „Nevidíme v něm žádný efekt,” tvrdil. Právě o jeho prodloužení bude ve čtvrtek jednat kabinet. Informoval o tom například server Novinky (viz ZDE).

Prý “otázka zdravého rozumu”

Svým návrhem se ODS postavila po boku všech populistů a nezodpovědných lidí, kteří bez ohledu na kritickou situaci ve zdravotnictví požadují zrušení omezujících opatření. Podle Fialy toto tvrdé opatření platí již třetí týden, přesto ale prý počty nově nakažených neklesají. „Budeme po vládě chtít, aby vyhodnotila účinnost nesmyslného zákazu pohybu mezi okresy a zákaz styku mezi rodinnými příslušníky. Nevidíme v nich fakt žádný efekt,” tvrdí na Twitteru.

Konec tohoto opatření by podle něj prý nebyl bezhlavým rozvolněním. „Je to otázka zdravého rozumu. Vláda nemá zasahovat do vztahu mezi dětmi a rodiči, vnuky a prarodiči. Nežijeme ve sci-fi filmu. Sociální vazby nemohou být nahrazeny videohovory,” uvedl. Koronavirus se dá podle šéfa ODS porazit pouze osobní zodpovědností a rychlým očkováním.

Ve čtvrtek bude jednat vláda

Ve čtvrtek totiž bude jednat vláda o opatřeních, která budou v zemi platit po 21. březnu. Změnit by se toho ale moc nemělo, zřejmě bude možné nově navíc rekreačně cestovat v rámci celého okresu, nikoli pouze v katastru obce. O vývoji epidemie koronaviru budou ještě s Blatným jednat ve středu večer zástupci opozičních stran. Ministr u nich bude hledat také podporu pro případné prodloužení nouzového stavu.

Zpracoval Rudolf Hruboň