Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Domácí

ODS KRITIZUJE MÝTNÉ za vjezd do Prahy. Sama ho ale chtěla zavést taky

Před zavedením mýtného při vjezdu do Prahy, které plánuje současná pražská koalice vedená Piráty, varuje středočeská ODS. V minulosti přitom pražští primátoři za ODS mýtné také plánovali. Upozorňuje na to server Novinky (viz ZDE).

Ohrožení dojíždějících za prací

Metropole si vytvořila “klimatický plán,” podle něhož chce postupně vylepšit stav ovzduší. Součástí je také úvaha o zavedení mýtného, které má omezit dopravu v centru. To ale naráží na nesouhlas Středočechů. „Mluvit teď o výběru mýta za vjezd do Prahy je jako škrtnout sirkou ve skladu střelného prachu. Dokud nebude dobudován Pražský okruh a potřebná parkoviště P+R, není diskuse o mýtu v Praze na pořadu dne,“ varoval náměstek hejtmanky Středočeského kraje Martin Kupka (ODS). Podle náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) je prý zavedení mýta navázané právě na dostavbu okruhu, odstavných parkovišť a také na změny legislativy.

O zavedení mýta hovořil už Bém

Dostavbou okruhu podmiňuje zavedení mýtného i nynější vedení magistrátu. „Tohle volební období se určitě zavádět nebude,” tvrdí primátor Zdeněk Hřib (Piráti) s tím, že pro jeho zavedení prý beztak neexistuje legislativa. ODS nadto připomněl, že k zavedení mýta se v minulosti hlásili i její primátoři Pavel Bém a Bohuslav Svoboda.

Mýto v Praze?Tohle volební období se určitě zavádět nebude. Pražská ODS by měla přestat se strašením Pražanů…

Zveřejnil(a) Zdeněk Hřib – primátor Prahy dne Pondělí 7. června 2021

Zpracoval Rudolf Hruboň