Andrej Babiš; Foto: Martin Strachoň / Wikimedia Commons

Andrej Babiš; Foto: Martin Strachoň / Wikimedia Commons

Domácí

ROZČAROVÁNÍ: Odpůrci Babiše jsou zoufalí. Volební preference ANO posílily

Volební model, který zpracovala agentura Kantar pro Českou televizi v době protestů proti Andreji Babišovi, ukázal, že podpora hnutí ANO o několik procent vzrostla. Preference ANO jsou nyní na úrovni 32,5 procenta. Oproti předchozím průzkumům jde zhruba o pětiprocentní nárůst.

Společnost odmítá extrémní kampaň proti Babišovi

Jak byl nucen přiznat v pořadu Otázky Václava Moravce předseda senátu Jaroslav Kubera (ODS), výsledky ukazují na to, že kampaň proti Babišovi a jeho rodině je již přehnaná. Nové příznivce totiž hnutí ANO získává i z důvodu nesouhlasu občanů s extrémní silou této kampaně a s tím, že se zaměřuje nejen na Babiše, ale již také na členy jeho rodiny. “Opět se ukazuje, že negativní kampaně nefungují. Lidé se staví na obranu těch slabších”, uvedl v diskuzi Kubera.

Posilují dále ODS a Piráti, ostatní ztrácejí

Kromě hnutí ANO vzrostla podpora i právě nejsilnějších opozičních stran: Piráti jsou nyní na 19 procentech, ODS na 16 procentech. Všechny další parlamentní strany se ocitají na hranici kolem pěti procent, které jsou ve volbách nutné pro vstup do Poslanecké sněmovny. KSČM má nyní 6 procent, SPD 5,5 procenta, Starostové a nezávislí také 5,5 procenta, ČSSD 5 procent, KDU-ČSL a TOP 09 po 4,5 procenta.

Rudolf Hruboň