Viktor Mahrik; Foto: Pirátská strana

Viktor Mahrik; Foto: Pirátská strana

Domácí

ODHALENÍ: S obžalovaným manažerem JCDecaux se scházel také další PIRÁT

Skandál ohledně utajených styků členů Pirátské strany s předním manažerem reklamní agentury JCDecaux Tomášem Tenzerem, který je obžalován z korupce a manipulace s veřejnými zakázkami, se prohlubuje. Uvádí se to v článku na serveru Deník N (viz ZDE).

Michaela Krausová rezignovala

Předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů v pražském zastupitelstvu Michaela Krausová se rozhodla ve středu večer rezignovat na svou funkci a stane se jen řadovou členkou zastupitelstva. Stalo se tak poté, co do médií unikly informace o její utajené schůzce s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem, souzeným za údajné korupční jednání a manipulaci s veřejnými zakázkami. Krausovou nahradil v čele zastupitelského klubu Viktor Mahrik.

Nástupce Krausové se s Tenzerem stýkal taky

Deník N dnes odhalil, že své schůzky s Tenzerem utajoval také Mahrik rozhodující o pražském mobiliáři, který využívá pro reklamu právě firma JCDecaux. Své schůzky přitom, stejně jako stranická kolegyně Michaela Krausová, neuváděl v evidenci kontaktů a schůzek. Mahrik se hájí, že je měl prý zapsané ve veřejném kalendáři. Mahrik se, stejně jako Krausová, s Tenzerem scházel před svým působením na magistrátu, ale také již ve své funkci.

Rudolf Hruboň