Jaromír Štětina; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Jaromír Štětina; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Domácí

EUROVOLBY: Podaří se v Bruselu udržet Jaromíru Štětinovi alias agentu Plavcovi?

Současný europoslanec a známý antikomunista Jaromír Štětina kandiduje opět do Bruselu. Vůbec mu při tom nevadí jak jeho bývalé členství v totalitní KSČ, tak podpis spolupráce s StB. Uvádí se to v článku na serveru Echo24 (viz ZDE).

Ke spolupráci s StB se prý zavázal jen “na oko”

Jaromír Štětina, aktivní člen KSČ v letech 1967-1968, v roce 1977 vlastnoručně napsal a podepsal tento text: “Jako čsl. státní příslušník z vlastních pohnutek se zavazuji spolupracovat s orgány StB proti nepřátelům naší vlasti v zahraničí.”

Text, kterým se zavazuje Jaromír Štětina ke spolupráci s komunistickou Státní tajnou bezpečností; Foto: Twitterový profil “Kávovar”

Štětina k tomu prohlásil: „Trik s nabídkou spolupráce zachránil řadu lidí včetně mého otce. Někteří byli sice předvedeni k výslechu, ale nic jim StB nemohla prokázat. Nikdy jsem s StB ani s její kontrarozvědkou nespolupracoval a jsem na to pyšný. Nebylo to lehké odmítnout, ale odmítl jsem.“

Agent Plavec

Dalším důkazem kontaktů Štětiny se státní bezpečností je snímek z rejstříku StB:

Rejstřík komunistické Státní tajné bezpečnosti, kde je uveden záznam o Jaromíru Štětinovi; Foto: Twitterový profil “Hynek Swoboda”

K tomu opět Štětina napsal: “Toto je skutečný rejstřík StB. Jak vidíte, jsem v něm registrován jako PO (prověřovaná osoba), nikoliv jako agent. Později, v roce 1984, jsem byl estébáky prohlášen za NO (nepřátelská osoba). Jsem na to docela pyšný.”

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň