Leonid Kušnarenko, nový představitel pražských muslimů; Foto: Facebookový profil Leonida Kušnarenka

Leonid Kušnarenko, nový představitel pražských muslimů; Foto: Facebookový profil Leonida Kušnarenka

Domácí

Novým představitelem MUSLIMSKÉ OBCE v Praze se hodlá stát kontroverzní Ukrajinec

Na nového šéfa pražské muslimské obce kandiduje Leonid Kušnarenko, který by chtěl podle svého veřejného vyjádření dosáhnout toho, aby v Česku získali muslimští duchovní právo oddávat či otevřít muslimské školy a školky.

Advokát teroristů…

Česká muslimská komunita má podle něj také politické ambice. Kušnarenko by si přál, aby vznikla politická strana, která by hájila zájmy českých muslimů. Leonid Kušnarenko upoutal pozornost médií jako právník bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha obviněného z podpory terorismu. Ten na něj také před rokem bezplatně převedl ještě před zatčením svoji firmu.

…a zločinců

Kušnarenko také zastupuje ruského podnikatele Olega Gubina, který vloni na Nový rok srazil opilý v Praze turistku z Kolumbie, která na místě zemřela. Poté, co jej krátce po činu propustili z vazby na kauci, z Česka bez souhlasu soudu odjel zpět do své vlasti. Při propuštění přitom sliboval, že se stíhání nebude vyhýbat. Gubinovi hrozí za obecné ohrožení 12 až 20 let a v krajním případě by odsouzený mohl dostat doživotí.

K islámu konvertoval před 10 lety

Kušnarenko dříve pracoval jako kriminalista a vyšetřoval ty nejtěžší zločiny – těžká ublížení na zdraví a vraždy. Následně se stal prokurátorem a před dvaceti lety odešel do Česka. Jak sám přiznává, z ekonomických důvodů. K islámu konvertoval před 10 lety. Kušnarenko také v minulosti boxoval za pražský Real Fight Club.

Rudolf Hruboň