Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti); Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti); Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Domácí

NOVINKY.CZ: Hřibovi poradci stojí Prahu čtvrt milionu měsíčně

Pražský primátor Zdeněk Hřib si platí 9 poradců. Pražský magistrát každému vyplácí měsíčně kolem 20 až 30 tisíc korun hrubého. Uvádí se to v článku na serveru Novinky.cz (viz ZDE).

Nekompetentní primátor?

Na webu Prahy je v sekci oddělení poradců primátora uvedeno šest jmen. Šéfporadkyně primátora Martina Vacková však sdělila, že primátor má smlouvy na dohodu o pracovní činnosti ještě s třemi externisty. Každému z nich prý vyplácí kolem 25 tisíc korun měsíčně. Mezi nimi je například i analytik Jaroslav Vlk, kterého se Piráti snažili umístit do dozorčí rady Pražské plynárenské na jedno ze tří míst, která jsou obsazena zástupci zaměstnanců.

Pražští politici jsou překvapeni

Výčet poradců překvapil pražské politiky. O většině z nich prý nikdy neslyšeli a ani netuší, čím se na radnici zabývají. Do osobního styku s poradci Hřiba nepřišel ani koaliční partner Pirátů, lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil. „Vím, že pan primátor poradce má, ale osobně je neznám,“ sdělil. Podobně se vyjádřil i šéf Praha sobě Jan Čižinský. „Pro řízení milionového města je třeba expertiza, nicméně na personální detaily o konkrétních lidech a jejich náplni je třeba se ptát pana primátora,“ uvedl.

Rudolf Hruboň