Foto: idealconceal.com

Foto: idealconceal.com

Magazín

NEBEZPEČNÁ HRAČKA?: Nová skládací zbraň vypadá jako smartphone

Nová pistole, která se po složení tváří jako běžný smartphone a která byla představena ve Spojených státech před několika dny, způsobila smíšené reakce. Mnozí odborníci se domnívají, že toto zařízení může vést ke zvýšenému násilí a nehodám v nakládání se zbraněmi.

Foto: idealconceal.com

Skládací pistole ráže 9 mm vyrobená z kompozitních materiálů vypadá ve sklopené poloze velmi podobně jako smartphone střední velikosti a je možné ji nosit v běžné kapse.

Foto: idealconceal.com

Firemní manažeři vysvětlují jako důvod jejich vynálezu touhu vytvořit zbraň pro sebeobranu, která by nepřitahovala pozornost ostatních. Zahájení prodeje je plánováno od poloviny tohoto roku, cena je 395 $. Výrobce již obdržel více než 2,5 tisíce předobjednávek.

Foto: idealconceal.com

Tvůrci tvrdí, že konstrukce zbraně zabraňuje nechtěnému výstřelu, když je zbraň v kapse ve složeném stavu. Nicméně, tento nový výrobek již vyvolal polemiku mezi odborníky. Zástupce Asociace amerického vynucování práva, Bill Johnson řekl , že “jakákoliv zbraň maskující se jako jiný předmět je důvodem k obavám.”

Americký úřad domácí bezpečnosti již kontaktoval výrobce s dotazem, jak je možno takovou zbraň odhalit během kontroly na letištích. Zástupci společnosti ujistili, že příslušným orgánům již předložili informace o řadě rentgenových paprsků, které mohou tuto jejich novou zbraň snadno rozpoznat.

Rudolf Hruboň