ODVAHA: Norský podnikatel otevřel cestovní kancelář pro cesty na Krym, navzdory sankcím

Zahraniční

ODVAHA: Norský podnikatel otevřel cestovní kancelář pro cesty na Krym, navzdory sankcím

V Moskvě byla otevřena cestovní kancelář pro pořádání zájezdů z Norska na dovolenou na Krym, jak oznámil norský podnikatel a zakladatel neziskové organizace “Lidoví diplomaté Norska” Hendrik Weber, který v minulosti již několikrát ruský poloostrov navštívil.

Zájem o Krym stoupá

“Osobně jsem otevřel v Moskvě cestovní kancelář, která pomůže Norům navštívit oficiálně Krym,” řekl Weber novinářům. Podnikatel je přesvědčen, že poptávka po turistických výletech na Krymu bude vysoká, protože mnozí Norové chtějí osobně poloostrov navštívit. “Jakmile lidé na Krym přijedou, budou se dívat na sebe, budou komunikovat s místními obyvateli a dospějí k závěru, že se jednalo o znovusjednocení s Ruskou federací, a to je velmi důležitý bod. Chceme, aby to lidé během takových výletů začali sami chápat a aby sami dospěli k tomuto závěru”, řekl Weber.

Sjednocení s Ruskem

Krym se stal ruským regionem poté, co se v březnu 2014 uskutečnilo referendum, v němž bylo 96,8% voličů v Republice Krym a 95,6% obyvatel Sevastopolu pro vstup do Ruské federace. Moskva opakovaně uvedla, že obyvatelé Krymu se rozhodli demokratickým způsobem, v plném souladu s mezinárodním právem a Chartou OSN a hlasovali pro sjednocení s Ruskem. Podle ruského prezidenta Vladimíra Putina je otázka Krymu “zcela uzavřena”.

Rudolf Hruboň