Zdravotníci u provizorní nemocnice v New Yorku; Foto: Barry Riley (US Navy) / Wikimedia Commons

Zdravotníci u provizorní nemocnice v New Yorku; Foto: Barry Riley (US Navy) / Wikimedia Commons

Zahraniční

NEW YORK oznámil masivní nárůst obětí koronaviru

Americký stát New York ohlásil víc než 100 tisíc nakažených. Za jediný den jich přibylo v nejlidnatějším státě na východním pobřeží USA přes 10 tisíc. Během 24 hodin zemřelo 562 lidí, což je největší jednodenní přírůstek od začátku pandemie.

Starosta volá po mobilizaci zdravotníků

Celkový počet obětí v New Yorku vystoupal na 2935. Newyorský starosta Bill de Blasio vyzval k „všeobecné mobilizaci“ veškerého amerického zdravotnického personálu. „Příští týden to bude v New Yorku mimořádně těžké,“ řekl de Blasio televizi MSNBC. „V New Yorku, New Jersey, New Orleansu a na spoustě dalších míst. Nebude-li armáda plně mobilizována a okamžitě nevytvoříme něco, co tu ještě nebylo, tedy cosi jako všeobecnou mobilizaci veškerého zdravotnického personálu k boji na těch nejpotřebnějších místech, nemocnice ty lidi zachránit nedokážou,“ dodal starosta. Vyzval obyvatele města, aby si na veřejnosti zakrývali nos a ústa, a bránili tak dalšímu šíření koronaviru.

USA mají nejvíc nakažených na světě

V celých Spojených státech je aktuálně registrováno přes 258 tisíc nakažených, což je více než druhá Itálie a Španělsko dohromady. Virus si vyžádal už 6572 úmrtí. S epidemií koronaviru se potýká také Kanada. Zdravotníci evidují téměř 12 tisíc případů nákazy. Je to dvacetiprocentní nárůst počtu obětí ve srovnání se čtvrteční statistikou. Počet obětí nemoci Covid-19 se ze 127 zvýšil na 152. Podle sběrných údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse se v Kanadě z nákazy téměř dva tisíce lidí uzdravilo.

Rudolf Hruboň