Novinářka Sabina Slonková; Reprofoto: Česká televize

Novinářka Sabina Slonková; Reprofoto: Česká televize

Domácí

NEÚSPĚCH: Sabině Slonkové nevyšel vlastní mediální projekt

Kontroverzní novinářce Sabině Slonkové, známé zejména z kampaně proti Andreji Babišovi, nevyšel vlastní mediální projekt. Firma Dead Line Media s.r.o., která provozuje její portál Neovlivní.cz, se po jediném ziskovém roce 2015 propadla od následujícího roku do ztráty.

Ambiciozní projekt

Na začátku roku 2015, poté co odešla z pozice šéfredaktorky MF Dnes, založila Slonková vlastní mediální projekt, jehož hlavní částí se stal server Neovlivní.cz (viz ZDE). Firmu Dead Line Media s.r.o. (viz ZDE), provozující tento server, zafinancoval její životní partner Jakub Unger (viz ZDE), který se v následujícím roce stal šéfredaktorem nově vzniklého portálu Seznam Zprávy, kam později přešla i Slonková. Mimo domény neovlivni.cz začala nově vzniklá mediální společnost provozovat i další portály – my89.cz, regiobiz.cz a czleader.cz.

Ze zisku do ztráty

Záměry Slonkové byly tedy evidentně ambiciózní – provozovat a naplnit zajímavým obsahem 4 servery už vyžaduje velké personální a pracovní nasazení. V prvním roce činnosti se to, zdá se, podařilo, když firma vykázala zisk 632 tisíc (viz ZDE). Už v následujícím roce 2016 se ale firma propadla do ztráty 72 tisíc (viz ZDE), přestože snížila o polovinu počet zaměstnanců. V roce 2017 firma prohloubila ztrátu na 399 tisíc (viz ZDE).

Redukce činnosti

V současné době již funguje pouze “mateřský” portál Neovlivni.cz; v případě zadání webových adres ostatních portálů dojde k přesměrování právě na tento server. Autorkou 90% článků je Slonková, zbylý “tým” se smrskl na 2 další, občas přispívající autory. Klesla také frekvence zveřejňování článků, když nejsou publikovány nové příspěvky i několik dnů. Server Neovlivní.cz se tak de facto změnil na blog Sabiny Slonkové. Na twitterovém účtu jsou proto namísto vlastních příspěvků, kterých je jako šafránu, sdíleny odkazy na články jiných zpravodajských serverů.

Budoucnost?

Je otázkou, jaké další záměry mají Slonková s Ungrem s tímto projektem. Jelikož jsou asi nyní plně vytíženi prací pro Seznam Zprávy, je možné, že se budou chtít ztrátového projektu zbavit. Je ale otázkou, zda na současném přeplněném mediálním trhu najdou zájemce.

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň