Ilustrační foto: Milion chvilek pro demokracii

Ilustrační foto: Milion chvilek pro demokracii

Domácí

NEÚCTA: Milion chvilek uspořádal politickou demonstraci přes tragédii v Ostravě

Vrchol neúcty k obětem tragédie v Ostravě prokázali vůdci kontroverzního spolku Milion chvilek pro demokracii, když odmítli zrušit politickou demonstraci plánovanou na Václavské náměstí v Praze. Protestujících přišlo nicméně podstatně méně, než se předpokládalo.

Internet vyzýval ke zrušení

Na internetu se začaly od rána objevovat výzvy ke zrušení plánované demonstrace, resp. přesunutí jejího konání na jiný termín. Vůdci Milionu chvilek nicméně zrušení protestu odmítli, když uveřejnili na sociální síti tento status:

“V ranních hodinách došlo v Ostravě k tragédii, při které zemřelo 6 lidí. Myslíme na všechny pozůstalé a památku obětí uctíme dnes večer na Václavském náměstí minutou ticha. Komunikujeme s policií a večerní demonstrace proběhne dle plánu.”

V ranních hodinách došlo v Ostravě k tragédii, při které zemřelo 6 lidí. Myslíme na všechny pozůstalé a památku obětí…

Zveřejnil(a) Milion chvilek pro demokracii dne Úterý 10. prosince 2019

Fanatismus v nenávisti vůči Andreji Babišovi překřičel tak jejich svědomí a zásady obyčejné lidské slušnosti.

Reakce sociálních sítí

V komentářích k postu se uživatelé připojili k vyjádření soustrasti obětem tragického incidentu. Někteří však na rozhodnutí organizátorů demonstrace reagovali dost kriticky – lidé žádali úplné zrušení akce„Dobrý den. Prosím, zkuste to ještě zastavit. Udělejte z toho předvánoční setkání pokojných lidí. Nechoďte blokovat Hlavák. Děkuji,“ reagoval v komentářích Jan Čermák.

„V normální zemi by normální občané, když se něco podobného stane, přesunuli demonstraci a vyřváváví na jiný den, vždyť je jedno, kdy si dopřejete tento ne-kulturní zážitek. Ale udělat demonstraci v den, kdy je popraveno 6 lidí, pardon???!!!!, ale asi vás nezastaví nic. Vaše předsednictvo má silné žaludky,“ ostře zareagovala Eva Sokolová.

„Že se nestydíte. Měli jste to zrušit!! Vy jste úplně bez jakéhokoliv studu v té své nenávisti. A svíčkou a minutou ticha nic neomluvíte. Je mně z vás zle. Ale holt, zaslepená nenávist,“ napsala Karolina Novotná.

Rudolf Hruboň