Markéta Pekarová Adamová (TOP09); Foto: Repro Blesk.cz

Markéta Pekarová Adamová (TOP09); Foto: Repro Blesk.cz

Domácí

NEPOUŽITELNÁ DIPLOMKA Pekarové. Ta zuří a hovoří o dezinformacích

Novináři Parlamentních listů přišli se zjištěním, že diplomová práce, kterou obhajovala předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová v roce 2011, byla hodnocena oponenty s velkými výhradami. Pekarová na to reagovala podrážděně se zmínkou o dezinformačním webu.

Využitelnost v praxi: Nízká

Pekarová se ve své práci věnovala tzv. Diversity Managementu, neboli souboru nástrojů, které mohou firmy využívat k tomu, aby různé odlišnosti a neobvyklosti u svých zaměstnanců přetavily ve výhody. Může jít o cílený boj proti diskriminaci menšin na pracovišti, spojený se snahou o respektování kulturní či sexuální orientace, či rasové nebo náboženské odlišnosti. Posudky vedoucího a oponentky diplomové práce se ve velké míře rozcházejí. Zatímco vedoucí ohodnotil práci Pekarové Adamové na škále A–F známkou B, tedy „velmi dobře“, oponentka byla podstatně kritičtější. Práce si podle ní zasloužila stupeň D, tedy „uspokojivé“.

Liší se i hodnocení klíčových parametrů. Vedoucí práce Iva Bursová hodnotí adekvátnost použitých metod známkou B, zatímco oponentka Monika Barton zde Pekarové Adamové uděluje druhou nejhorší známku E. Výhrady panovaly i ohledně vyváženosti teoretické a praktické části práce. Zde se vedoucí rozhodla pro průměrnou známku C, oponentka pak zvolila opět velmi kritické E. Stejnou známkou E pak oponentka hodnotí i klíčové charakteristiky, tedy dosažené výsledky práce, její odborný přínos a možnou využitelnost výstupů v praxi. Oponentka dále ve svém posudku píše, že zvolené téma je sice velmi zajímavé, ale také nesmírně široké. Cíl proto již od začátku označovala kulantně za „ambiciózní“. Oponentka také vyčítá Pekarové Adamové povrchnost ve zpracování tématu.

Pekarová zuří a mluví o dezinformacích

Pekarová reagovala na článek o její diplomové práci podrážděně na jejím Twitterovém účtu: “Dezinformační web přišel se šokujícím zjištěním. Má diplomka je zcela v pořádku, ale nemám z ní hodnocení A. Abych tedy někomu ušetřila “investigativní” práci – na gymplu jsem měla dokonce čtyřku z chemie! Těchto hnojometů bude přibývat, protože s Vámi v zádech se nás bojí.

Pekarová přitom neváhala kritizovat v roce 2018 problémy s diplomovými pracemi některých bývalých ministrů Babišovy vlády, když tehdy prohlásila: „Situace už pomalu začíná být vhodná na inzerát: Hledáme ministra. Vysoká škola nevýhodou.“ (viz ZDE).

Zdroje: „Použitelnost: Nízká.“ Posudek diplomové práce předsedkyně topky

„Nepoužitelná“ diplomka Pekarové o managementu diverzity: Autorka se ozvala

Zpracoval Rudolf Hruboň