Německá policie; Foto: Alexander Blum / Wikimedia Commons

Německá policie; Foto: Alexander Blum / Wikimedia Commons

Zahraniční

NĚMECKO: Počet útoků nožem láme rekordy

Německá policie informovala, že v roce 2018 bylo v Německu spácháno s použitím nože 4 100 zločinů, zatímco v roce 2008 jen 400. Během posledních deseti let se tak počet zločinů spáchaných nožem v Německu zvýšil o více než 900 % – z jednoho na více než deset zločinů denně. Uvádí se to v článku Gatestone Institutu (viz ZDE).

Růst zločinnosti pokračuje i letos

Německá epidemie zločinů spáchaných s nožem v ruce pokračuje i v roce 2019. Během prvních 45 dnů roku 2019 policie informovala o více než 500 zločinech spáchaných s použitím nože – průměrně 11 denně. Německá média o většině případů násilí spáchaných s nožem v ruce neinformují. Zločiny, které proniknou do zpráv médií, jsou často marginalizovány jako “izolované incidenty”, které nesouvisejí s masovou imigrací. Mnoho zpráv o zločinech, včetně policejních zpráv, navíc neobsahuje informace o národnosti pachatelů a obětí – zjevně aby se předešlo rozdmýchávání protiimigračních nálad. Mnoho Němců cítí, že nebezpečí číhá všude, ale nedostatek oficiálních statistik umožňuje německým úřadům předstírat, že tento problém neexistuje.

Statistiky neexistují a nebo jsou manipulované

Oficiální statistiky o případech násilí spáchaného nožem v Německu neexistují. Konference ministrů vnitra jednotlivých spolkových zemí, v jejímž rámci probíhá mezi ministry vnitra 16 německých spolkových zemí výměna názorů na otázky prosazování práva, nedávno rozhodla, že federální statistiky kriminality by měly obsahovat údaje o případech násilí, při kterém byl použit nůž. Než se to však může stát, musí německé úřady nejprve “vypracovat pokyny” pro vedení statistiky o zločinech spáchaných s použitím nože, a také “upravit systémy technické registrace v jednotlivých spolkových zemích.” V únoru 2019 vyzval Oliver Malchow, předseda německé Policejní unie, vládu, aby urychlila sběr údajů o zločinech spáchaných nožem. “Slyšeli jsme, že to nebude dříve než v roce 2022,” řekl, “ale pro nás to je pozdě.” Spolkový kriminální úřad  (BKA) uvedl, že “jakmile bude zajištěn jednotný systém vykazování, mohou být odpovídající údaje začleněny do celostátních statistik.” V současné době však “BKA nemůže uveřejnit žádné informace o tom, zda počet útoků nožem v Německu roste,” uvedl úřad.

Redakčně upravil Rudolf Hruboň