Ilustrační foto: GatoDesing / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: GatoDesing / Wikimedia Commons

Zahraniční

NĚMECKO: Kriminalita by byla bez migrace nižší, prohlásil bavorský ministr vnitra

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann varoval před vyšší připraveností migrantů použít násilí. Vyjádřil také přesvědčení, že s každým dalším migrantem může do spolkové republiky přicházet i další riziko. Uvedl to v rozhovoru pro německý list Passauer Neue Presse (viz ZDE).

Rizikem jsou imigranti z jiných kulturních oblastí

Je nepřehlédnutelné, že k nám nyní přicházejí lidé z jiných kulturních oblastí, v jejichž vlasti ještě není nenásilnost, jak ji známe zde, tak samozřejmá. Je potřeba to jasně říci: Přicházejí k nám lidé, kteří konflikty mnohem rychleji řeší násilím,” nechal se slyšet ministr za Křesťanskosociální unii (CSU). Na zvýšené riziko podle něj jasně poukazují i policejní statistiky. Bez migrace by statistika násilných trestných činů byla nižší.

Řešením je důsledný trest

Řešením je podle něj důslednost při identifikaci pachatelů a jejich potrestání. „Musíme některým lidem, kteří jsou naivní a iluzorní, říci, že sice platí právo na azyl, ale nemůžeme přijmout všechny, protože to je pro nás příliš mnoho. Kdokoli nový v naší zemi může v naší zemi čelit dalším rizikům,“ uvedl politik CSU v rozhovoru pro Passauer Neue Presse.

Rudolf Hruboň