Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Zahraniční

NĚMECKO: Každá druhá deportace žadatelů o azyl je neúspěšná, píše tisk

Z loňských 57 tisíc plánovaných deportací žadatelů o azyl v Německu, více než každá druhá selhala, napsal německý list Bild am Sonntag s odkazem na oficiální statistiky (viz ZDE). Úřady nebyly úspěšné ve 30 921 případech. Nejčastějšími důvody byly chybějící dokumenty, imigranti nebyli k nalezení, nebo byli nemocní.

Neakceptovatelný stav

„Je neakceptovatelné, že vyhoštění selhalo kvůli chybějícím dokumentům nebo že imigranti nebyli k nalezení,“ prohlásil spolkový ministr vnitra Horst Seehofer na adresu Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky. Přibližně v sedmi tisících případech bylo vyhoštění zrušeno v den plánované deportace. V 3200 případech bylo od vyhoštění upuštěno kvůli aktivnímu či pasivnímu vzdoru migrantů.

Deportace je pozastavena u 3/4 žadatelů

Nedělník Bild am Sonntag upozornil, že tři ze čtyř zamítnutých žadatelů o azyl mají odklad, takzvanou toleranci, tím je jejich deportace pozastavena. Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky uvedl, že do konce roku 2018 obdrželo odklad k opuštění Německa 180 124 z 235 957 osob. Valná většina z nich (74 281) získala odklad kvůli tomu, že jim chyběly doklady, dalších 70 569 jsou uvedeny v kolonce „jiné důvody“.

Rudolf Hruboň