Ilustrační foto: DFID - UK Department for International Development / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: DFID - UK Department for International Development / Wikimedia Commons

Zahraniční

NĚMECKÁ NEZISKOVKA dopravila do Itálie přes 800 migrantů

Loď německé nevládní organizace Sea Eye 4 dopravila v neděli do sicilského přístavu Trapani 847 migrantů zachráněných v době od úterý do čtvrtka ve Středozemním moři, uvedl zpravodajský televizní kanál RaiNews24.

Počet migrantů opět stoupá

Podle informací přístavních úřadů je mezi uprchlíky 170 nezletilých, z toho asi 20 dětí mladších deseti let, a také 53 žen, včetně dvou těhotných. Asi v pět hodin večer začalo v Trapani vyloďování migrantů. Poté, co projdou primární lékařskou prohlídkou a testováním na koronavirus, budou umístěni na karanténu na dvě plavidla, která předtím dorazila do tohoto přístavu. Původně zachránila posádka Sea Eye 4 ve Středozemním moři asi 400 migrantů, poté však nabrala na palubu ještě přibližně stejný počet lidí čekajících na pomoc na dřevěném člunu.

Loď Sea Eye 4; Foto: sea-eye.org

Podle nevládních organizací byli tito lidé v pátrací zóně přidělené Maltě, ale úřady této země nepřišly migrantům na pomoc. Na Sicílii a také na italském ostrově Lampedusa v posledních dnech přibylo případů vylodění migrantů z Afriky a Asie. Podle posledních údajů italského ministerstva vnitra dorazilo letos do země po moři už více než 54 tisíc migrantů. V roce 2020 to bylo za stejné období téměř 30 tisíc lidí, v roce 2019 pouze asi jen 10 tisíc. Celkem v roce 2020 přistálo u břehů Itálie 34 tisíc lidí. O rok dříve to bylo třikrát méně.

Zpracoval Rudolf Hruboň