Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Magazín

NEBEZPEČÍ PRO PSY: Výrobce krmiv Hill’s Pet Nutrition stahuje z trhu závadné šarže konzerv

Známý výrobce krmiv “Hill’s Pet Nutrition” stahuje po celém světě z trhu závadné šarže konzerv pro psy. Nejméně ve Spojených státech již došlo k několika úmrtím psů. Píše to ve svém článku německý zpravodajský server Focus.de (viz ZDE).

Několik psů už zemřelo

“Díky Hills Pet a jeho stahovanému krmivu musel náš pes zemřít,” píše Joshua McLaughlin na Twitteru . “Dokonce jsem ho nestihl ani vzít k veterináři, protože zemřel před tím, než jsme tam dorazili” pokračuje McLaughlin:

Caitlin Gibson také píše na Twitteru: “Moje milovaná holčička zemřela poté, co jedla předepsané krmivo a projevily se u ní všechny známky otravy vitamínem D. Pokud krmíte svého psa krmivem Hill’s, přečtěte si prosím informace o stahování z trhu:”

Upozornění na webu výrobce krmiva

Přestože k úmrtím psů v USA došlo již před několika dny, na webu českého zastoupení výrobce se objevilo upozornění až dnes (viz ZDE):

“Hill’s Pet Nutrition dobrovolně stahuje vybrané konzervy psího krmiva z prodeje kvůli potenciálně zvýšené hladině vitamínu D. Vitamín D sice pro psy představuje esenciální živinu, ale konzumace zvýšeného množství může vést k potenciálním zdravotním problémům (záleží na konkrétní hladině vitamínu D a době konzumace). Mezi možné symptomy u psů patří zvracení, ztráta chuti k jídlu, větší žíznivost, častější močení, nadměrné slintání a ztráta hmotnosti. Pokud je vitamín D požíván v opravdu velkém množství, může psům způsobit vážné zdravotní problémy, např. selhání ledvin. Pokud pes v poslední době dostával kterýkoli z níže uvedených produktů a nyní vykazuje některé ze zmíněných příznaků, měl by jeho majitel kontaktovat veterináře.”

V rámci tohoto upozornění je možno nalézt také čísla vadných šarží konzerv a další informace ohledně vrácení zboží.

-rh-