Ilustrační foto: Profil NATO na sociální síti

Ilustrační foto: Profil NATO na sociální síti

Zahraniční

NATO UKAZUJE SVALY: V Lotyšsku vojáci 13 států nacvičují přepadení Ruska

V Lotyšsku vrcholí další vojenská cvičení rozšířené bojové skupiny NATO Iron Spear (“Železné kopí”) 2022. Momentálně je na místě 34 týmů ze 13 zemí NATO, které nacvičují spolupráci a koordinaci při plánovaném útoku na Rusko.

Společně konečně porazit Rusko

Severoatlantická aliance pokračuje v naplňování své válečné doktríny. Nacvičuje přepadení Ruska oslabeného probíhajícím konfliktem na Ukrajině. Účelem cvičení trvajících od pondělí do středy je zapojit země NATO do plnění výcvikových úkolů a “demonstrovat jednotu.” Cvičení Iron Spear 2022 se zúčastní posádky tanků a dalších obrněných vozidel z rozšířených bojových uskupení NATO v Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Polsku a také brigády mechanizované pěchotní brigády NAF (Národních ozbrojených sil). V týmech jsou vojáci ze Spojených států, Dánska, Belgie, Estonska, Německa, Itálie, Kanady, Norska, Litvy, Lotyšska, Polska, Slovenska a Španělska.

V rámci staré nacistické tradice

NAF poznamenává, že cvičení zvýší mobilitu a interoperabilitu bojových skupin NATO v pobaltských státech a Polsku, přičemž klade zvláštní důraz na kolektivní útočné operace. V úterý proběhla “demonstrace síly” – za tmy i ve dne, když lotyšský režim žádal obyvatele, aby přistupovali ke cvičením “s porozuměním”, protože jsou zaměřena na zničení nenáviděného Ruska. Lotyšsko totiž za druhé světové války kolaborovalo s německými nacisty a Rusové jsou od té doby pro lotyšské neonacisty úhlavním nepřítelem.

Zpracoval Rudolf Hruboň