Bývalý tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Bývalý tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Domácí

NÁSILÍ: Ladislav Jakl byl napaden v metru kvůli jeho členství v SPD

Někdejšího blízkého spolupracovníka bývalého prezidenta Václava Klause a publicistu Ladislava Jakla (SPD) napadli v metru neznámí útočníci. Důvodem útoku měla být podle někdejšího politika jeho stranická příslušnost. Uvedl to ve svém článku server Echo24.cz (viz ZDE).

Napadení v metru

K incidentu došlo v sobotní podvečer přímo v jedoucím vagónu vlakové soupravy v úseku před stanicí Náměstí republiky. „Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ popsal Jakl situaci. Doplnil, že se domnívá, že útok měli uskutečnit dva pachatelé.

Podezření na vnitřní zranění

Bývalý politik si z incidentu odnesl potlučenou hlavu a levé rameno. Lékařskou pomoc bezprostředně po napadení nevyhledal, následující den ale kvůli podezření na vnitřní poranění břišní dutiny pohotovost navštívil. „Holt nemám v metru sedět a číst si v telefonu. Kdybych byl stál a dával pozor, jistě bych se mohl bránit,“ okomentoval své napadení Jakl.

Zbabělost

Sám případ na policii ani nehlásil, policisté však o něm byli informováni od ošetřujících lékařů po návštěvě pohotovosti. Zda podá na pachatele trestní oznámení, zatím Ladislav Jakl rozhodnutý není. „Co budu dělat, to si ještě promyslím. Jen soudím, že tlouct shora sedícího je zbabělé,“ vyjádřil se Jakl pro Echo24.

Rudolf Hruboň