Moderátor České televize Václav Moravec; Foto: Profil Václava Moravce na sociální síti

Moderátor České televize Václav Moravec; Foto: Profil Václava Moravce na sociální síti

Domácí

MORAVEC měl mít před lety zájem o post mluvčího prezidenta. Nyní to popírá

Kontroverzní moderátor veřejnoprávní České televize Václav Moravec se dostal opět do centra pozornosti, když vyšlo najevo, že se měl v roce 2013 zajímat o pozici mluvčího prezidenta Miloše Zemana. Moravec to nyní popírá (viz ZDE).

Moravce prozradil kancléř Mynář

Vratislav Mynář se veřejným dopisem obrátil na šéfa České televize v souvislosti s pomluvami, které zazněly z úst Moravce v jeho pořadu na veřejnoprávní televizi. Moravce obviňuje ze šíření dezinformací. „Bez jakéhokoliv faktického podkladu se o sobě ve veřejnoprávní televizi z úst tohoto člověka dozvídám, že jsem mafián, bezpečnostní hrozbou pro náš stát, že prezident republiky je lhář a mí kolegové stojí za různým ‚rozkrádáním‘,“ stěžuje si mimo jiné. Sám to pak přičítá Moravcově zhrzenosti, když uvádí, že moderátor v roce 2013 po odchodu Zemanovy první tiskové mluvčí Hany Burianové projevil o tento post zájem, ovšem získal ho Jiří Ovčáček.

Moravec informaci odmítl

Na zveřejněné informace reagoval Moravec podrážděně na Twitteru. Postup Hradu moderátor označil za údajné zastrašování. „Aby bylo jasno: o žádné místo na Hradě, ani v jeho okolí, ani v KPR, ani v Osvětimanech jsem se nikdy neucházel a ucházet nebudu,“ tvrdí nyní Moravec s tím, že dál již prý odmítá řešit „hlouposti“.

Zpracoval Rudolf Hruboň