Bývalý vůdce spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář; Foto: Ibra Ibrahimovič / Wikimedia Commons

Bývalý vůdce spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář; Foto: Ibra Ibrahimovič / Wikimedia Commons

Domácí

MILION CHVILEK během koronavirové krize pomáhat nebude

Kontroverzní aktivistický spolek Milion chvilek pro demokracii odmítl pomoci lidem postiženým v současné době v souvislosti s epidemií koronaviru a to přesto, že má na účtě více než 2,5 milionu korun. Uvádí se to v článku na serveru Expres (viz ZDE).

Peníze jsou na demonstrace

Milion chvilek pro demokracii na stránkách uvádí, že dary použije údajně k financování nákladů na demonstrace, veřejná shromáždění a další akce, oslavy či připomínky významných výročí. Z rozpočtu spolku je prý možné hradit třeba výrobu placek nebo tisk letáků, ale pomoci například s rouškami či nákupem materiálu pro 3D tiskárny údajně možné není. Přestože spolek nyní žádné demonstrace pořádat nemůže, objevují se na jeho transparentním účtu až 4 měsíce staré proplacené faktury za desítky tisíc korun.

Nenávist vůči Andreji Babišovi

Tento kontroverzní spolek je nechvalně známý svou nenávistnou kampaní namířenou proti Andreji Babišovi a jeho spolupracovníkům. V loňském roce zorganizoval několik demonstrací, kde žádal odstoupení vlády a její nahrazení lidmi ze spřízněných politických subjektů a z řad jejich přátel. A to bez řádných voleb. Sám spolek však zatím přímo do politiky aktivně vstoupit nechce. Je vedený náboženskými aktivisty Mikulášem Minářem a Benjaminem Rollem, který je mimo jiné příznivcem nelegální migrace do ČR (EU) – viz ZDE.

Rudolf Hruboň