Dmitrij Medveděv; Foto: Bashkortostan.ru / Wikimedia Commons

Dmitrij Medveděv; Foto: Bashkortostan.ru / Wikimedia Commons

Zahraniční

MEDVEDĚV: Válka je odpovědí na rusofobii, mír bude podle našich podmínek

Operace na Ukrajině je tvrdou, ale důkladně promyšlenou odpovědí na kolektivní rusofobní politiku Západu. Uvedl to v rozhovoru pro agenturu TASS zástupce šéfa ruské bezpečnostní rady a bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv (viz ZDE).

Mír bude podle našich podmínek

„Rusko vede na Ukrajině speciální vojenskou operaci a usiluje o mír za našich podmínek,“ prohlásil Medveděv. „Ne podle těch, které se nám snaží vnutit bývalí partneři v mezinárodním společenství, kteří touží po vojenské porážce Ruska,“ dodal. Medveděv také uvedl, že Rusko bude chránit své vlastní zájmy všemi dostupnými prostředky. Válku na Ukrajině, stejně jako válku v Gruzii v roce 2008 a rozšíření NATO na Západ označil za součást snahy Spojených států a jejich spojenců zničit Rusko.

Soudný den pro klauny na Ukrajině

V polovině července bývalý ruský prezident varoval, že by pro Ukrajinu mohl nastat „soudný den“ a to v případě, že by se pokusila získat zpět vojenskou cestou poloostrov Krym. „Klauni na Ukrajině opakovaně vystupují s nějakými oznámeními a snaží se vyhrožovat napadením Krymu,“ uvedl Medveděv. „V případě, že k něčemu podobnému dojde, nadejde pro ně okamžitě soudný den, velmi rychlý a drtivý. Ukrýt se bude velmi těžké,“ dodal.

Zpracoval Rudolf Hruboň