Dagmar Havlová; Foto: Wikimedia Commons

Dagmar Havlová; Foto: Wikimedia Commons

Domácí

MAMON: Vdova po prezidentu Havlovi chce vydělávat ještě více na jeho odkazu

Vdova po Václavu Havlovi Dagmar Havlová plánuje stavbu penzionu. A to nedaleko chaty na Trutnovsku, která byla pro prvního českého prezidenta velice důležitá. V komplexu by podle médií mělo být také jeho muzeum.

Hrádeček jako turistická atrakce?

Do nenápadného stavení na Hrádečku na Trutnovsku, kde vznikla Charta 77, jezdily české i zahraniční osobnosti. Blízko chalupy Václava Havla by brzy mohl vzniknout penzion a parkoviště. “Hrádečku se to bezprostředně nedotkne, ani jeho blízkého okolí. Tam jsou rozsáhlé pozemky, které mám v budoucnu v plánu zhodnotit,” tvrdí majitelka pozemků a vdova po bývalém prezidentovi Dagmar Havlová. Resort má být vzdálený od Havlovy chalupy asi 300 metrů.

Někteří obyvatelé nesouhlasí

Někteří obyvatelé se stavbou nesouhlasí. “No slyšel jsem o tom, ale nevím. Tady naši přírodu bych asi nechtěl zohyzďovat nějakými stavbami,” svěřil se místní obyvatel. Vdova po prezidentovi už zažádala o změnu územního plánu. V současné době je totiž pozemek vedený v katastru jako trvalý porost. “Určitě si dokážu představit i něco menšího, ale nějaký turistický komplex asi těžko. Není to úplně reálné, je tam národní park,” vysvětlila starostka obce Lucie Potůčková. “To je záležitost developerů, kteří to mají na starosti,” uvedla Havlová.

Rudolf Hruboň