Majitel firmy Seznam, miliardář Ivo Lukačovič; Foto: profil I. Lukačoviče na sociální síti

Majitel firmy Seznam, miliardář Ivo Lukačovič; Foto: profil I. Lukačoviče na sociální síti

Domácí

MAJITEL SEZNAMU: “Nikoliv bezvýznamná část populace je ukrutně hloupá“

V pátek zveřejnil na svém profilu na Twitteru Ivo Lukačovič, zakladatel a majitel firmy Seznam, kontroverzní příspěvek, na který ihned převážně negativně reagovala spousta uživatelů. Lukačovič následně tweet smazal.

Neudržel nervy na uzdě

Ivo Lukačovič, šéf Seznamu a podle Forbesu 15. nejbohatší Čech, neudržel v pátek ráno své emoce na uzdě a přidal příspěvek, kterým urazil ne jednoho člověka. „Obrovské množství nepochopitelných jevů v ekonomice, politice, či ve společnosti má jednoduché vysvětlení: nikoliv bezvýznamná část populace je ukrutně hloupá,“ napsal na Twitter.

Esence povýšeného elitářství

Jakmile se příspěvek začal šířit mezi ostatní, na Lukačoviče se strhla vlna kritiky a šéf Seznamu tweet po chvíli smazal. „A tak to dopadá, když se uzavřete ve své sociální bublině a začnete trpět spasitelským komplexem. Na lidi pak začnete pohlížet povýšeně a místo nalézání cesty k pochopení je začnete nespravedlivě kárat,“ napsal mu například mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Příspěvek nepotěšil ani poslance Evropského parlamentu Jana Zahradila. „Esence povýšeného elitářství,“ komentoval Lukačovičovu výtku k národu.

Zpracoval Rudolf Hruboň