Petr Hladík; Foto: Profil P. Hladíka na sociální síti

Petr Hladík; Foto: Profil P. Hladíka na sociální síti

Domácí

LIDOVCI STÁLE PROSAZUJÍ Hladíka podezřelého z machinací s byty na post ministra

Policisté podezřívají exnáměstka brněnské primátorky a kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) z ovlivňování privatizací majetku města Brna. Přesto ministr práce a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka řekl, že to na nominaci Hladíka do čela resortu nic nemění.

Hladík stažení kandidatury odmítá

Hladík úvahy o stažení vlastní kandidatury na post ministra životního prostředí stále odmítá. „Znovu zdůrazňuji, že nejsem ani obviněn, ani obžalován, ani trestně stíhán. Stíhání se neobávám, protože jsem neudělal nic, co by bylo v rozporu se zákony České republiky. Tady je důležité člověka pouze mediálně poškodit, mediálně popravit, přes tuto příležitost,“ tvrdil s tím, že si prý váží podpory stranických kolegů, kteří se za něj postavili.

Jurečka Hladíka stále podporuje

Lidovecký předseda a ministr práce a sociálních věcí Mariana Jurečka podle svých slov o dnes zveřejněné informaci už věděl. A to od doby, kdy kandidát na ministra životního prostředí soudní dokument obdržel. K tomu mělo podle Jurečky dojít asi před sedmi týdny. Doplnil, že prohlídku kanceláře a další úkony prý chápe pouze jako součást běžného postupu policie, která ještě neznamená, že je jeho kandidát na ministra životního prostředí skutečně vinný.

Zpracoval Rudolf Hruboň