Foto: Facebookový profil Martina Půty

Foto: Facebookový profil Martina Půty

Domácí

BIZÁR: Liberecký hejtman Půta obviněný z korupce slavil Mezinárodní den Romů

Kontroverzní liberecký hejtman Martin Půta obviněný z přijetí statisícových úplatků nezapomněl na jemu spřátelené Romy, když na svém FB profilu zveřejnil fotografii vyvěšené romské vlajky vedle vlajky Libereckého kraje (viz ZDE).

Martin Půta; Foto: Miloslav Rejha / Wikimedia Commons

“Také Liberecký kraj si dnes připomíná Mezinárodní den Romů, který je nejen oslavou romské kultury, ale zároveň upozorňuje na problémy, kterým Romové čelí”, napsal Půta.

Měl přijmout úplatek přes 800 tisíc korun

Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) je od listopadu 2014 obviněn Policií ČR na základě podezření z přijetí úplatku v souvislosti s připravovanou rekonstrukcí kostela sv. Máří Magdalény v Liberci. V únoru 2017 policie předala státnímu zástupci návrh na podání obžaloby na Půtu, další 13 lidí a čtyři firmy. Policie ho viní z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Půtovi hrozí pět až deset let vězení. Policie dospěla k závěru, že přijal úplatek ve výši 830 tisíc korun. Půta obvinění odmítá a tvrdí, že jeho stíhání je údajně účelové.

Podporovatel Jiřího Drahoše

Při prezidentských volbách před rokem vyjádřil Půta svou podporu Jiřímu Drahošovi (viz ZDE), když se vyjádřil, že údajnou hlavní předností Drahoše je jeho slušnost.

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň