Ilustrační foto: Historic American Engineering Record, Library of Congress / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Historic American Engineering Record, Library of Congress / Wikimedia Commons

Zahraniční

KYJEVSKÝ REŽIM připravuje na Ukrajině provokaci „špinavou bombou“

Podle důvěryhodných zdrojů v různých zemích včetně Ukrajiny a podle přicházejících informací připravuje kyjevský režim na svém území provokaci související s odpálením takzvané „špinavé bomby“ neboli jaderných zbraní s nízkou výtěžností. Uvedla to agentura RIA Novosti (viz ZDE).

Cílem je obvinit Rusko

Účelem provokace je obvinit Rusko z použití zbraní hromadného ničení a zahájit tak ve světě silnou protiruskou kampaň zaměřenou na podkopání důvěry v Moskvu. Z různých zdrojů vyšlo najevo, že pod vedením západních kurátorů již Kyjev zahájil praktickou realizaci tohoto plánu. Vedení Východního těžebního a zpracovatelského závodu, který se nachází ve městě Žovti Vody v Dněpropetrovské oblasti, stejně jako Kyjevský institut pro jaderný výzkum, měli za úkol vyrobit velmi „špinavou bombu“. Práce na ní jsou již ve finální fázi.

Cílem diskreditace Ruska

Zároveň jménem prezidenta Zelenského vedou zaměstnanci Kanceláře prezidenta Ukrajiny z jeho blízkého okolí tajné rozhovory se zástupci Spojeného království v otázce možného předání součástí jaderných zbraní kyjevským úřadům. Předpoklad organizátorů provokace je takový, že pokud bude úspěšně realizována, většina zemí zareaguje na „jaderný incident“ na Ukrajině mimořádně tvrdě. Moskva tím ztratí podporu řady svých klíčových partnerů a Západ se opět pokusí nastolit téma zbavení Ruska statutu stálého člena Rady bezpečnosti OSN a zesílí protiruskou rétoriku.

Zpracoval Rudolf Hruboň