Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Zahraniční

KRONEN ZEITUNG: Pět imigrantů znásilnilo v Rakousku 13-letou dívku

Pět žadatelů o azyl znásilnilo v Grazu třináctiletou dívku. Brutální akt měl být zaznamenán i pomocí mobilního telefonu. Obžalovaní (17 až 22 let) byli nyní odsouzeni na několik let vězení, rozsudek ale není dosud pravomocný. Uvádí se to v článku rakouského listu Kronen Zeitung (viz ZDE).

Zamčena v bytě

Ke znásilnění došlo v říjnu minulého roku. 13-letá, mírně opilá dívka se tehdy seznámila s pěticí žadatelů o azyl na nádraží v rakouském městě Graz. Dva z nich, včetně sedmnáctiletého obžalovaného, ​​byli již odsouzeni za různé drogové trestné činy. Muži dívku přesvědčili, aby s nimi šla do bytu jednoho z obžalovaných. Potom zamkli dveře a dali jí návykovou látku a více alkoholu, aby ji učinili poslušnou. Pak ji měli donutit se svléknout. Když si uvědomila hrozící nebezpečí, bylo už příliš pozdě: když se dívka bránila, obžalovaní ji přivázali a brutálně znásilnili.

Brutální čin si natáčeli na mobil

Trestný čin měl být dokonce zaznamenán na mobilním telefonu, který objevila policie u jednoho z obžalovaných. Obžalovaní obvinění popírají, ale soud jim neuvěřil. První obžalovaný byl odsouzen na sedm let nepodmíněného trestu odnětí svobody, zbylí muži potom na několik let za mřížemi. Rozsudky však ještě nejsou konečné, protože byla podána odvolání.

Rudolf Hruboň