Kontroverzní brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS); Foto: Ben Skála (Benfoto) / Wikimedia Commons

Kontroverzní brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS); Foto: Ben Skála (Benfoto) / Wikimedia Commons

Domácí

KORUPCE: Policie zasahovala na radnici v Brně, kauza se týká politiků ODS

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahovali podle informací médií na radnici městské části Brno-střed. NCOZ prověřuje vysoce postavené brněnské politiky ODS kvůli podezření, že kupčili s brněnským městským majetkem a brali milionové úplatky. Uvádí se to v článku na serveru iHNED.cz (viz ZDE).

Podvody a úplatky

Národní centrála proti organizovanému zločinu podle Hospodářských novin (HN) prověřuje vysoce postavené brněnské politiky ODS kvůli podezření, že kupčili s brněnským majetkem a brali milionové úplatky. Mezi vyšetřovanými jsou mimo jiné exministr spravedlnosti za ODS Pavel Blažek, jeho tehdejší náměstek Radomír Daňhel, primátorka Brna Markéta Vaňková i její náměstek Robert Kerndl, uvedly Hospodářské noviny.

Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek alias Don Pablo (ODS); Foto: Martin Strachoň / Wikimedia Commons

Chobotnice ODS

HN a Aktuálně.cz nedávno informovaly o vyšetřování politiků, které odstartovala výpověď jejich známého, bývalého starosty Rojetína Pavla Hubálka. Policisté ho stíhají a hrozí mu vězení za kupčení s městským majetkem. Hubálek uvedl, že byl součástí systému, který tvořili právě politici ODS, kteří Brno řídili před hnutím ANO. Hubálek podle HN popsal systém asi 40 na sebe napojených firem a lidí, z velké části komunálních politiků ODS a jejich příbuzných, kteří obchodovali s městským majetkem a za statisícové až milionové provize jej přidělovali.

Rudolf Hruboň