Ilustrační foto: 	Mohsen Atayi / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Mohsen Atayi / Wikimedia Commons

Domácí

KORONAVIRUS: V pátek 1447 nově nakažených, 65 lidí je ve vážném stavu

Laboratoře v Česku v pátek odhalily rekordních 1447 případů koronaviru. Denní přírůstek tak počtvrté v řadě překonal tisícovou hranici. Počet lidí ve vážném stavu se pak zvýšil téměř na čtyřnásobek, ve čtvrtek jich v nemocnicích bylo už 65.

V zemi je aktuálně 12 260 nakažených, nejvíce od začátku epidemie. U většiny z nich má ale nemoc mírný průběh. Podle posledních údajů ke čtvrtku bylo s COVIDem-19 hospitalizováno 264 pacientů. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo zaznamenáno 33 860 nakažených. Zhruba dvě třetiny z nich se z nemoci vyléčily a 450 lidí s COVIDem-19 zemřelo.

Za uplynulý týden přibylo v Česku už více než 5700 potvrzených případů nákazy. Počet hospitalizovaných za uplynulý měsíc stoupl na více než dvojnásobek. Počet lidí ve vážném stavu se pak zvýšil téměř na čtyřnásobek, ve čtvrtek jich v nemocnicích bylo 65. Laboratoře v posledních dnech také více testují. Od úterý do čtvrtka provedly vždy více než 15 tisíc testů. Celkový počet testů už překonal jeden milion. Zvyšuje se ale také podíl pozitivních testů. V pondělí byl necelých pět procent, v úterý a ve středu přes sedm procent a ve čtvrtek už více než devět procent.

Rudolf Hruboň