Ilustrační foto: Alberto Giuliani / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Alberto Giuliani / Wikimedia Commons

Zahraniční

KORONAVIRUS: Počet nakažených v USA přesáhl 3 miliony

Spojené státy americké dosáhly dalšího smutného rekordu, když počet nakažených v zemi přesáhl magickou hranici 3 milionů. Nakažený je tak už skoro každý stý Američan a na nákazu novým virem zemřelo už přes 131 tisíc lidí.

Přes 60 tisíc nakažených za den

V USA zaznamenaly úřady dosud nejvyšší denní bilanci nových případů nákazy koronavirem. Podle Univerzity Johnse Hopkinse se za 24 hodin infekce potvrdila u více než 60 000 lidí. Byl tak překonán ani ne týden starý rekord, kdy se v USA 3. července potvrdila nákaza u téměř 57 000 lidí. Velice znepokojivé zprávy ve středu přišly i ze států, kde se nyní epidemická situace nejrychleji zhoršuje. Texas i Kalifornie nahlásily více než 10 000 nakažených za jediný den, což je dosud nejvyšší počet, uvedla agentura Reuters.

Epidemie nabírá v USA na síle

Epidemie nemoci COVID-19 v posledních týdnech v USA nabírá na síle. Od 26. června přibylo půl milionu nových nakažených a počty případů rostou v 37 státech. V průměru se bilance nakažených v celé zemi zvyšuje o 50 000 osob denně, což je dvojnásobek oproti číslům z poloviny června. Obětí koronaviru už mají podle Univerzity Johnse Hopkinse Spojené státy přes 131 000, což je nejvíce na světě. Za poslední den přibylo 1100 úmrtí.

Nezodpovědné uvolňování

Podle agentury AP je Texas dalším smutným dokladem toho, jaké dopady má příliš rychlé uvolňování ochranných opatření. Texaský republikánský guvernér Greg Abbott začal s uvolňováním už v květnu, v posledních týdnech však byl nucen změnit kurz a mimo jiné nařídil opětovné uzavření restaurací či povinné nošení roušek.

Rudolf Hruboň