Ilustrační foto: Pixabay.com

Ilustrační foto: Pixabay.com

Domácí

KORONAVIRUS: Krajským radním z Hradce Králové nevyšel nákup 200 tisíc respirátorů z USA

Královéhradecký kraj 200.000 respirátorů objednaných v USA nedostane. Dodavatel kraji oznámil, že má zákaz jejich vývozu ze Spojených států. Kraj nyní zvažuje nákup respirátorů z Jihoafrické republiky. Přiznal to mluvčí kraje Dan Lechmann.

Spojené státy je nespasí

Nákup respirátorů z USA za několik desítek milionů korun projednala rada kraje v pondělí. Objednávku kraj učinil v úterý. Původně kraj doufal, že by americké respirátory mohl dostat zhruba za týden. Kraj nyní podle mluvčího zvažuje a prověřuje možnou nabídku na koupi respirátorů z Jihoafrické republiky. Má být údajně v podobném množstevním i finančním objemu jako zrušená dodávka z USA.

Středočeši věří vládě

Středočeský kraj začal dnes ráno připravovat distribuci 76.000 respirátorů, které získal od vlády a částečně vlastními silami. Hejtmanství získalo vlastními silami 20.000 respirátorů typu FFP2. Dalších 56.000 kusů stejných respirátorů obdrželo v noci na dnešek od vlády a má je již na skladě. Podle dřívějších informací je většina respirátorů určena pro zdravotnická zařízení.

Rudolf Hruboň