Ilustrační foto: governortomwolf / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: governortomwolf / Wikimedia Commons

Domácí

KORONAVIRUS: Firma PPF daruje ČR 120 tun zdravotnického materiálu za 100 mil. korun

Skupina firem PPF miliardáře Petra Kellnera se rozhodla darovat České republice 120 tun zdravotnického materiálu pro boj s koronavirem v hodnotě 100 milionů korun. Petr Kellner o tom dnes jednal s Andrejem Babišem, který dar přivítal.

Prohlášení PPF

V prohlášení firmy na jejím webu (viz ZDE) se uvádí: 

Dnes před polednem se v budově Úřadu vlády ČR setkal majoritní akcionář skupiny PPF Petr Kellner s předsedou Vlády ČR Andrejem Babišem a ministrem průmyslu a obchodu ČR Karlem Havlíčkem. Důvodem schůzky byla krizová situace ohledně dodávek ochranných zdravotnických pomůcek, respektive nabídka skupiny PPF věnovat darem České republice cca 120 tun zdravotnických pomůcek.

Skupina PPF, prostřednictvím své biotechnologické firmy Sotio nabídla pomoc Ministerstvu zdravotnictví již minulý týden, a po dohodě s náměstkem Prymulou následně nakoupila a přivezla do ČR z USA 20 000 ochranných masek, které nyní dostávají jako dar praktičtí lékaři. Aktuálně skupina PPF předsedovi Vlády potvrdila, že v Číně a Španělsku prostřednictvím svojí společnosti Home Credit nakoupila a v pondělí bezplatně, jako dar České republice, předá tyto ochranné pomůcky, v celkové hodnotě sto miliónů korun:

1,8 milionu kusů chirurgických masek
1,7 milionu kusů respirátorů
60 tisíc testovacích sad

Uvedené zdravotní pomůcky budou od pondělí 16.3. 2020 večer připraveny k postupnému převozu do České republiky. Dopravu bude zajišťovat Vláda České republiky, která jediná nyní může v Číně získat příslušná povolení pro vývoz tak velkého množství zdravotního materiálu.”

Andrej Babiš dar přivítal

Předseda vlády Andrej Babiš na svém účtu na sociální síti za dar poděkoval a vyzval k pomoci i další firmy:

“Vláda ČR děkuje Skupině PPF za pomoc. Česká republika získává darem 120 tun zdravotnických pomůcek v hodnotě 100.000.000 Kč pro boj s koronavirem. Tyto pomůcky budou od pondělí připraveny k postupnému převozu do České republiky. Dopravu zajistí Vláda ČR.

A vyzýváme i další velké firmy, aby se zapojily.”

Vláda ČR děkuje Skupině PPF za pomoc. Česká republika získává darem 120 tun zdravotnických pomůcek v hodnotě 100.000.000…

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Neděle 15. března 2020

Rudolf Hruboň