Ilustrační foto: MP Praha

Ilustrační foto: MP Praha

Domácí

KONFLIKT: Pražští městští strážníci měli napadnout sociálního pracovníka

Strážníci Městské policie měli brutálně napadnout sociálního pracovníka neziskové organizace NADĚJE poté, co jim odmítl sdělit informace o klientech organizace, protože mu to zakazuje zákon. Uvádí to ve svém prohlášení organizace NADĚJE (viz ZDE).

Výsledkem je pracovní neschopnost

“K incidentu došlo v neděli 9. června v denním centru NADĚJE pro lidi bez domova v Praze. Městští strážníci podle přítomných svědků začali zaměstnance osočovat a verbálně vulgárně napadat, když jim odmítl poskytnout informace o klientech. Současně vulgárně hovořili o zaměstnancích NADĚJE a klientech. Muž je požádal o služební čísla. To policisté odmítli, zakrývali si je rukou. Muž tedy vyšel ven, aby si vyfotografoval SPZ policejního vozu. Policisté ho před očima svědků srazili za jízdy otevřenými dveřmi auta, zaklekli na něj a v poutech odvezli na služebnu. Muž je v pracovní neschopnosti,” uvádí se v prohlášení NADĚJE.

Zranění, která měla být způsobena pracovníkovi NADĚJE při zákroku Městské policie Praha; Foto: NADĚJE

Městská policie tvrzení NADĚJE odmítá

“Pražská městská policie se důrazně ohrazuje proti tiskové zprávě ředitele neziskové organizace NADĚJE Jana Kadlece – naši strážníci nikoho nenapadli, natož brutálně, ani nezjišťovali nezákonné informace o klientech centra. Jednali v rámci svých zákonných pravomocí. Při zákroku byli řádně označeni identifikačními čísly. Doporučujeme tedy řediteli sociálního centra NADĚJE Janu Kadlecovi pro příště vážit slova. Jeho slova totiž dehonestují práci našich strážníků velmi zásadním způsobem. S ohledem na uvedené a ve snaze zabránit další bezdůvodné dehonestaci, se hodlá městská policie proti nepravdivému nařčení bránit,” uvádí se v reakci pražské městské policie (viz ZDE).

Rudolf Hruboň