Foto: Alfredo Borba

Foto: Alfredo Borba

Zahraniční

KOMENTÁŘ: Poslední kroky papeže Františka vyvolávají rozpaky

Současný papež František vyvolával od svého nástupu na papežský stolec před 3 roky u světové populace převážně kladné reakce. Po nevýrazném předchůdci, papeži Benediktovi, to opět vypadalo, že se na tomto postu ocitl člověk, který vnímá realitu života většinové populace a chce zároveň také něco změnit…

Jeho odvážná prohlášení týkající se pro církev ožehavých témat, jako je pedofilní zneužívání dětí knězi a nebo reforma neprůhledných vatikánských financí mu získávala body u lidí na celém světě.

Jeho poslední prohlášení a kroky týkající se imigrační krize v Evropě ale vyvolávají rozpaky. Jsou jeho postoje pouze výrazem naivní víry v člověka a nebo pokusem získávat nové “ovečky” mezi lidmi jiného náboženského vyznání?

Papež si bohužel neuvědomuje, že podporou imigrace lidí jiného náboženského vyznání a odlišné kultury do Evropy neprospívá nejen Evropě, ale také jeho katolické církvi.

Migranti jeho postoje většinově neocení, ale pouze využijí pro legitimizování jejich požadavků na možnost se usadit v Evropě a využívat, resp. zneužívat sociálních systémů jednotlivých zemí.

Pro katolickou církev zde zase vyvstává nebezpečí, že bude ohrožena její současná dominantní pozice v oblasti náboženství v Evropě.

Nezbývá než doufat, že si papež svou naivitu brzy uvědomí a zkoriguje své nezodpovědné chování v této oblasti.

Napsáno pro bigbloger.lidovky.cz

Rudolf Hruboň