Petr Fiala (ODS/SPOLU); Foto: profil P. Fialy na sociální síti

Petr Fiala (ODS/SPOLU); Foto: profil P. Fialy na sociální síti

Domácí

KOMENTÁŘ: Petr Fiala bude jen loutka pro kmotry v pozadí

Uplynulou neděli jmenoval prezident Miloš Zeman novým premiérem Petra Fialu, předsedu ODS a lídra koalice SPOLU, která zvítězila v uplynulých volbách. Pro naši zemi tak začíná opět období, kdy budou vládnout kmotři v pozadí.

Snaživý snílek

Petr Fiala patří k polistopadové generaci intelektuálů, kteří se po “sametové revoluci” rovnou dali na politiku a nikdy standardně nepracovali. Jsou to lidé, kteří nemají a nikdy neměli kontakt s realitou a životem většinové společnosti. Lidé žijící v nereálné sociální bublině idejí a naivních představ. Tito lidé se celou dobu vezou spolu s někým, kdo jim dá příležitost něco dělat a moc neškodit. Některým snaživcům, jako je právě třeba Petr Fiala, se několikrát v životě podařilo být ve správnou dobu na správném místě. Když se stal rektorem vysoké školy, ministrem, předsedou ODS a nyní předsedou vlády.

Čas kmotrů

Fiala také patří k lidem, kteří nemají charisma a nedokáží si získat přirozenou autoritu. Během života ale zjistil, že když se spřátelí se “správnými” lidmi, kteří ho mohou potřebovat, může se mu to hodit. Čas těchto lidí opět nastal – čas kmotrů, kteří potřebují mít u moci ovladatelnou loutku, která bude poslušně plnit jejich pokyny pro pocit vlastní důležitosti. Petr Fiala je přesně takovýto typ. Člověk kolem sebe trousící jen fráze, které mají zakrýt jeho nejistotu a neschopnost. “Užitečný idiot”, který bude s pocitem, že přináší lidem dobro krýt rafinované a sofistikované rozkrádání státu ve prospěch kriminálně-ekonomických zájmových skupin.

Rudolf Hruboň